Wednesday, January 30, 2008

Novo pojačanje, ali i novo razočaranje ...

Ipsvič Taun je doveo još jednog veznog fudbalera u svoje redove. Radi se o makedonskom igraču Veličeu Šumulikoskom. Šumulikoski je rođen 24. aprila 1981. godine, može da igra na poziciji zadnjeg, defanzivnog ili centralnog veznog igrača. Nastupao je u karijeri za Celje, zatim Slovačko, Zenit St. Petersburg i na kraju Burzaspor iz kog je stigao u Ipsvič. Nastupao je 47 puta za makedonsku reprezentaciju, uključujući svih 12 utakmica u nedavno završenom ciklusu kvalifikacija za Euro 2008. Poznat je po agresivnoj igri u defanzivi, kao i viziji na sredini terena. Jedan je od ključnih igrača makedonske reprezentacije, a nakon remija u Engleskoj, kada je predvodio Makedoniju do 0:0, ostrvski novinari su ga prozvali balkanskim Stivenom Džerardom, zbog stila igre. Kažu da, osim Džerarda, podseća i na turskog reprezentativca Tugaja iz Blekburna, u kom je ranije bio na probi. Visina transfera nije objavljena, a Šumulikoski će debitovati možda već u subotu protiv Šefild Vendzdeja, nakon što je sinoć prisustvovao četvrtom remiju Tauna kod koće u poslednjih sedam utakmica.

Sinoćni remi je, ipak, posebna priča. Taun je imao dovoljno šansi da pobedi u nekoliko utakmica, ali loša serija se nastavlja... Šta se desilo? Pa, podaci koji kažu da su igrači Ipsviča dva puta pogodili stativu, da su igrači Plimuta tri puta izbacivali loptu sa gol linije, kao i da je golman Plimuta Mekkormik proglašen za igrača utakmice, dovoljno govore. Plimut je još jedna ekipa koja se odlučila za "bunker" na Portman Roudu nakon sjajnih rezultata Ipsviča na domaćem terenu. 26 udaraca ka golu gostiju ipak nisu bili dovoljni da lopta završi u mreži. Udarac Petera Halmošija iz slobodnog udarca bila je jedina intervencija Nila Aleksandera na golu Ipsviča u celom prvom poluvremenu. U drugom je već bilo posla, pošto je dosuđen penal za Plimut nakon igranja rukom Dena Hardinga. Ipak, Aleksander je uspeo da odbrani i treći penal ove sezone za Ipsvič Taun, i tako "sačuva" bod. Ipak, više su se, naravno, radovali igrači Plimuta posle meča, jer, penal je bio u 60. minutu, a nakon njega ofanziva Ipsviča je samo porasla, tako da su "pilgrimci" u poslednja dva minuta dva puta izbacili loptu sa gol linije. To je sada samo jedna pobeda Tauna u poslednjih sedam utakmica i pad na čak 10. mesto. Ostaje uteha da će dobri rezultati morati doći u seriji, kao i loši, ali i da je plej-of na samo dva boda. Idemo dalje...