Saturday, February 16, 2008

Crystal Palace i Blackpool poraženi u sjajnom stilu

Sjajna reakcija nakon gubitka ponosnog skora na domaćem terenu ove sezone, odvela je Taun u dve uzastopne pobede - prva protiv Crystal Palacea u utorak, što je bila druga pobeda u gostima zaredom i plod ubedljive dominacije na terenu, a zatim isto tako ubedljivo nadigran je Blackpool. Igrač utakmice protiv "orlova" iz Londona, bio je povratnik Richard Naylor. Bam Bamu je to bio prvi meč nakon skoro tačno godinu dana pauze i to od, slučajnosti, baš meča protiv Palasa u februaru prošle godine. Bam Bam je zauzeo mesto u sredini odbrane zajedno sa kapitenom Jasonom De Vosom, što se pokazalo kao dobitna kombinacija. Isti tandem odigrao je i protiv Blackpoola. Alex Bruce je otišao na mesto desnog beka, a David Wright, ni kriv ni dužan, na klupu. Ne samo da je sjajno odigrao u defanzivi na svom debiju, već je i najzaslužniji za pobedonosni gol - nakon sjajnog voleja Naylora, lopta se od Dannyja Haynesa odbila u gol Palacea. Golove protiv Blackpoola, u pobedi od 2:1, postigli su Šumulikoski, njegov prvi gol za klub i to na startnom debiju pred domaćom publikom, i sjajni Jonathan Walters. Oba puta, asistent je bio maestralni Alan Lee. Nakon brzog vođstva od 2:0 početkom drugog poluvremena, "primorci" su dva puta izbacivali loptu sa gol linije - po jednom Nayloru i De Vosu nakon kornera Towna. Kada se tome doda i prečka koju je pogodio Alan Lee, onda postaje jasno da pobeda Ipswicha nikada nije ni dolazila u pitanje. Gol utehe, koji je uneo nemir u poslednjih par minuta, postigao je veteran Paul Dickov u 89. minutu i to na vrlo čudan način. Loptu je poslao Bech Jorgensen, ali je ona na putu do Dickova promenila pravac udarivši Alana Quinna. Linijski sudija je podigao zastavicu, golman plavaca Bywater zastao, a iskusni Dickov postigao jedan od lakših golova u svojoj karijeri. Džabe su se igrači Towna bunili, gol je bio regularan. Ipak, nije bilo dovoljno vremena da se u pitanje dovede, sasvim zaslužena pobeda Ipswicha.
Slede dva teška gostovanja Stokeu i Southamptonu. Trenutno prvoplasirani Stoke je u izuzetnoj seriji utakmica bez poraza, a poslednju čini sjajan preokret protiv Barnsleya - od 0:2 na poluvremenu, crveno-beli su došli do konačnih 3:2. Međutim, Ipswich je sa tri pobede u poslednja četiri meča učvrstio mesto u zoni plejofa i sada je na samo 8 bodova od direktne promocije. Biće izuzetno zanimljivo sledeće subote, a nadamo se novoj pobedi u gostima, koja bi izbacila u prvi plan šanse za prva dva mesta i direktan plasman u Premier ligu.