Wednesday, August 27, 2008

Čudna sezona se nastavlja...

Subota, 23. avgust 2008, biće verovatno zapamćena kao najlošije izdanje Ipswich Towna na domaćem terenu u poslednjih, pa, makar godinu i po. Wolverhampton se ne seća kada je lakše došao do bodova na Portman Roadu, a u tome im ne bi mogla pomoći niti jedna druga ekipa. Konačan rezultat 2:0 za Wandererse golovima Sylvana Ebanks-Blakea i Davida Edwardsa, uz prvi šut Towna na gol gostiju u 38. minutu sve govore. Utakmica koja ne zaslužuje dalji komentar...
Opet zatim, u utorak, vrlo dobra reakcija, u nešto izmenjenom sastavu doduše, i pobeda nad Colchesterom za ulazak u treću rundu liga kupa. Kako se nijedna ekipa ne seća kada je lakše stigla do pobede u Ipswichu nego Wolvesi za vikend, tako se Town ne seća kada je zadnji put bio učesnik žreba za treću rundu liga kupa. Golovima Pabla Counaga u 28. i Kevina Lisbieja (već treći ove sezone u pet utakmica za Town) u 56. minutu, Ipswich je stigao do vođstva od 2:0, pre nego što je sjajni Steven Gillespie postavio konačan, utešni rezultat u 87. minutu. Za Ipswich je debitovao Ivan Campo, odigravši 75 minuta na poziciji defanzivnog veznog, i odigravši ih dobro. Ponovo mešovit sastav, kako je Magilton i najavljivao cele sezone, izgleda da će postati još mešovitiji. Naime, čeka se povratak u pun fitnes Davida Norrisa, kao i Campa. Moritz Volz iz Fulhama stiže na pozajmicu do kraja sezone, sa opcijom otkupa ako Town uđe u Premier ligu, jer nemački fudbaler ne želi da ostane u nižem rangu takmičenja, zbog čega je i odbio permanentan ugovor "iz prve". Špekulacije o pozajmici Shole Ameobija do januara nakon što je pao na lekarskom za pun transfer, takođe se nastavljaju, a u novine su stigla i imena Heidara Helgusona i ponovo Stephena Carra. Takođe, naslovi govore i da je Ipswich prihvatio ponudu Crystal Palacea za Alana Leea, ali se suma u raznim naslovima kreće od 600.000 do 750.000 funti. "Šta će biti, biti će..."
Sledeća utakmica je u Watfordu, u subotu, uz moguć TV prenos. Kolo sreće se okreće... Ili možda ne?